VII Biesiadzie w Bukowie w ramach Finału projektu „Tradycje wsi Buków, Kulerzów, Chorowice”

Dzień dobry! Tydzień temu wspólnie bawiliśmy się na VII Biesiadzie w Bukowie w ramach Finału projektu „Tradycje wsi Buków, Kulerzów, Chorowice”. Byli z nami mieszkańcy Bukowa i okolic, goście z daleka:), Rada Sołecka Bukowa, Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie, Bonifundo – Bonifraterska Fundacja Dobroczynna, Chorowice i Stowarzyszenie Sympatyków Chorowic. Było pysznie! tanecznie, muzycznie, twórczo i tradycyjnie. Zobaczcie co udało się uchwycić we fragmencie fotoreportażu Agnieszka Światłoń:).
Obejrzeliśmy widowisko Zespołu „Bukowioki” i tuż przed rozpoczęciem zabawy tanecznej taniec towarzyski w wykonaniu Nikoli Zając i Dawida Mamel. (czytaj dalej …)


Za sprawą Klaudii – Sołtysa Chorowic, członkom Stowarzyszenia Sympatyków Chorowic kosztowaliśmy ciamy, moskala, placków ziemniaczanych, był i bundz i oscypek, chleb znakomity w piecu chlebowym wypiekany!
A na deser:) Panie z Bukowa przygotowały tradycyjne wypieki, smakowaliśmy makowca, buchtę…
Dzięki Szkolnemu Zespołowi Folklorystycznemu „Bukowioki” i instruktorom tańca ludowego Iza De Lehenstein Werndl, Katarzyna Targosz tańce Krakowiak i Chodzony zostały opanowane:).
Były również warsztaty stolarskie z Adam Szklarek, można było wykonać fajerkę z Agnieszka Berezowska, przygotować własną dowolną twórczość z Justyna Sukta, Łukaszem Kot i zakupić produkty pszczele u Pani Doroty z Bonifundo – Bonifraterska Fundacja Dobroczynna.
A na wystawie przygotowanej przez uczniów Szkoły w Bukowie obejrzeliśmy m.in. strój krakowski i prace z tradycyjnym haftem.
Ha, zawiązał się nawet biesiadny zespół wokalny Pań z Bukowa z muzykantem Józefem;). Pośpiewaliśmy wspólnie, jak to dawniej bywało;).

Serdeczne podziękowania od nas dla Was, wszystkich, którzy działali, bawili się, po prostu byli z nami! Szczególne podziękowania dla pedagogów Jolanty Żmudy, Marioli Pyzik, Anny Dziuby za współrealizację projektu. Pozdrawiamy i mamy nadzieję na więcej;).
Projekt został dofinansowany przez Województwo Małopolskie
O Biesiadzie więcej niebawem na stronie Sołectwa Buków.

Partnerzy: