Koncert Charytatywny – STUDNIA dla mieszkańców Tiaré – Afryka


Wspólnie z Fundacja Sięgnij NIEBA i Waszym wsparciem mamy możliwość wybudować studnię dla 4000 osób i trwale zmienić los mieszkańców wioski Tiare w Burkina Faso – Afryka.
Zapraszamy na koncert charytatywny. W programie: „Bukowioki” – Szkolny Zespół Folklorystyczny z Bukowa, Zespół WADADA oraz Agata Kulis Music.

Wyobraźmy sobie, że w naszym mieszkaniu wyłączono wodę. Nie możemy nastawić herbaty/kawy, umyć rąk czy skorzystać z toalety. Pod koniec dnia sytuacja staje się frustrująca: nie możesz się umyć, niczego ugotować ani się napić. A co jeśli taki stan rzeczy trwałby LATAMI…?

Taka jest rzeczywistość mieszkańców wioski Tiaré (Burkina Faso). Wioska ta leży w strefie Sahelu gdzie susze trwają 8-9 miesięcy. Jej mieszkańcy bardzo cierpią z powodu braku wody. Ich źródłem do picia jest woda opadowa, która zbiera się w trakcie pory deszczowej do zbiornika retencyjnego. Niestety woda ta jest potwornie zanieczyszczona, stąd liczne choroby, a nawet zgony mieszkańców. Brak studni – czystej wody pitnej – wpływa również na ich ubóstwo i brak wykształcenia.

Możemy podzielić się naszymi możliwościami. Możemy to zmienić.

Partnerami koncertu są: Centrum Kultury w Świątnikach Górnych oraz Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie.

Partnerzy: