62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe – Mogilany 2017

banner-2.cdr
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w eliminacjach powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 24 marca w dworze w Mogilanach przy ul. Rynek 3. Rozpoczynamy o godz. 9.30.

Naszymi partnerami są Towarzystwo Kultury Teatralnej, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, Gmina Mogilany oraz Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Patronat honorowy nad 62. OKR objął Minister Edukacji Narodowej, a patronatu wraz ze wsparciem finansowym udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie jest finansowane w ramach dotacji udzielonej przez Powiat Krakowski w trybie otwartego konkursu ofert.

W tym roku postanowiliśmy wzbogacić eliminacje nie tylko o wydarzenia towarzyszące – wystawę prac młodych artystów oraz wolną wymianę książek – ale także Galę Laureatów, która odbędzie się w siedzibie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora w Krakowie. Podczas Gali będziemy mogli usłyszeć najlepsze interpretacje w wykonaniu Laureatów Powiatu Krakowskiego oraz gości specjalnych. Zostaną także wręczone nagrody rzeczowe, w tym nagroda za szczególnie odkrywczą interpretację poezji.

Przypominamy, że eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego są skierowane do: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osób dorosłych z terenu Powiatu Krakowskiego. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych mogą uczestniczyć w konkursie tylko do etapu powiatowego włącznie.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego PRZESTRZEŃ www.przestrzen.info.pl oraz www.tkt.art.pl.

W trosce o rozwój kultury żywego słowa i ruchu recytatorskiego zachęcamy instytucje kultury Powiatu Krakowskiego do organizacji etapu gminnego konkursu w terminie do 15 marca 2017 r. Karty zgłoszeń i protokół z eliminacji gminnych prosimy przesyłać na adres mailowy: estera.jankowska@przestrzen.info.pl w terminie do 16 marca. Kolejność recytacji wykonawców z poszczególnych gmin powiatu krakowskiego w eliminacjach powiatowych Konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego PRZESTRZEŃ do 21 marca.

W sprawach związanych z konkursem prosimy o kontakt z koordynatorem wydarzenia, Panią Esterą Jankowską, w godz. od 16:00-19:00, tel. 504 319 191, e-mail: estera.jankowska@przestrzen.info.pl

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w mogilańskim dworze!

 

Materiały do pobrania:

 

 

plakat.cdr

Partnerzy: